Претворете го своето утринско кафе во најслатко задоволство

Претворете го своето утринско кафе во најслатко задоволство

Се ближи викенд и време кога своето утринско кафе можете да го испиете во мир.

Време е да пробате нешто ново и својата омилена напивка да ја претворите во утринско смути.

Состојки:

  • 120 мл ледено кафе
  • 1 смрзната банана
  • 2 лажички какао прав
  • 2 лажички овесни снегулки
  • 2 лажички јаворов сируп

Сите состојки ставете ги во блендер и добро изблендирајте.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text