Користите свинска маст? – ова мора да го знаете

Користите свинска маст? – ова мора да го знаете

Зимата е период на слави, јадење на прасечко, па затоа и треба да знаете се за свинската маст.Спротивно на мислењето, свинската маст не е штетна. Сепак, треба да се користи умерено.

Таа содржи холестерол но и тој е потребен за нормално да функционираме, сепак треба да се јаде и употребува во ограничени количини.

Оваа маснотија тешко се расипува и може долго да стои на ладно и суво место.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

 

 

singlepost_text