КЕЛНЕРИТЕ ОТКРИВААТ: Еве кои пијалаци не би требало да ги пиете во кафуле

КЕЛНЕРИТЕ ОТКРИВААТ: Еве кои пијалаци не би требало да ги пиете во кафуле

Следниот пат пред да нарачате Мохито или точено пиво, размислете уште еднаш. Њујоршкиот комичар и келнер Тим Дун открил пет пијалаци кои, според неговото искуство, не би требало да ги нарачувате во кафуле.

Мохито

Воглавно ќе добиете лоши и неквалитетни состојки како засушена мента и расипана лимета. Наместо Мохито, нарачајте Бакарди и газиран пијалак.

Точено пиво

Како што открива, машините за точење воглавно се полни со бактерии и речиси никогаш не се чистат.

Коктели со млеко

Популарен пијалак во американските барови е „White Russian“ коктелот за кој вели никако да не го нарачувате бидејќи воглавно користат млеко со истечен рок на траење.

Вино

Не е правило, но вината на куќата воглавно се суперевтини и со лош квалитет. Заобиколете ги овие вина и почастете се со врвно вино во бар со винска карта.

Било што замрзнато

Мраз избегнувајте како и останати смрзнати коцки кои се додаваат во коктелите, бидејќи ледоматите се навистина нечисти.

Прочитај повеќе:

ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text