СИГУРНО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: Еве зошто по овој доручек „полудеа“ 50 милиони луѓе! (ВИДЕО)

СИГУРНО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: Еве зошто по овој доручек „полудеа“ 50 милиони луѓе! (ВИДЕО)

Има ли нешто поубаво од вкусен, крцкав доручек, кој мириса на препечен леб, вкусна шунка и топен кашкавал? Секако дека не!

Ви претставуваме рецепт по кој интернетот „полуде“ – го погледнале повеќе од 50 милиони луѓе, а го споделиле 500 илјади корисници на Фејсбук.

Ќе ви бидат потребни меко варени јајца, неколку парчиња шунка, печеница или вашиот омилен сувомеснат производ, леб и кашкавал.

А во видеото во прилог погледнете како да го подготвите овој вкусен доручек:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки