Направете домашно чоколадо

Направете домашно чоколадо

За сите љубители на чоколадо, ова е евтин и брз десерт за домашно чоколадно уживање.

Состојки:

  • ¼ шолји какао
  • ¼ шолји кокосово масло
  • ¼ шолји јаворов сируп
  • морска сол

Подготовка:

  1. Се става какаото во сад и се додава кокосовото масло и сирупот, па солта. Се меша се додека не се добие хомогена смеса.
  2. Во плех се става хартија и масло, па се додава чоколадата.
  3. Оставете ја во ладилник и уживајте.

Повеќе на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

 

 

singlepost_text