Симболот на есента: Печени костени за мерак

Симболот на есента: Печени костени за мерак

Костените и нивниот мирис се прв симбол на есента. Ноемвриските дождливи и тмурни денови поминете ги со саканите, а во домот нека завладее арома на костени.Се што ви треба се килограм костени.

Подготовка:

  1. Рерната загрејте ја на 250 степени, И ставете го тавчето на топло и тоа да се загрее.
  2. Костените пребришете ги, па засечете ги со нож за и однатре да се испечат.
  3. Се ставаат на растојание и се печат околу 20 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

singlepost_text