Обама и Трамп се сретнаа, а еве што сака да јаде новиот претседател на САД (ФОТО)

Обама и Трамп се сретнаа, а еве што сака да јаде новиот претседател на САД (ФОТО)

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп попладневно се сретна со актуелниот претседател, Барак Обама на која дискутирале за планот за транзиција на власта на оваа највисока политичка функција во Америка.

Но, кои се омилените јадења на Трамп и што тој најмногу обожаваше да јаде за време на паузите во рамките на изборната кампања? MacDonald’s, Kentucky Fried Chicken, кока кола… Погледнете сами:

Celebrating 1237! #Trump2016

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

Happy #CincoDeMayo! The best taco bowls are made in Trump Tower Grill. I love Hispanics!

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

Geno’s for a Philly Cheese Steak today! #TrumpTrain

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

Повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Марјана во жешко издание за крајот на летото на Инстаграм

САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text