Имунитетска БОМБА

Имунитетска БОМБА

Зајакнете го телото и победете ги настинките и вирозите со помош на оваа напивка!

Состојки:

  • 6 лимони 
  • 1 чешне лук 
  • 2 лажички ѓумбир во прав 
  • 1 лажичка мед 
  • 1 шолја сок од ананас 
  • 1/4 лажичка мелена лута пиперка

Начин на подготовка:

  1. Исцедете 6 лимони и ставете го сокот во блендер. 
  2. Додајте ги сите останати состојки, па добро изблендирајте додека не добиете изедначена течност. 
  3. Содржината ставете ја во стаклено шише, па во фрижидер. 
  4. Пијте ја оваа напивка неколку дена додека симптомите на настинка не исчезнат.

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината