ЕВТИНО И БРЗО: Солени бомбици за 5 минути

ЕВТИНО И БРЗО: Солени бомбици за 5 минути

Направете вкусни солени бомбици кои се готови за миг, а имаат незаборавен вкус. Ви требаат малку состојки и малку труд.

Состојки:

  • 500 гр урда
  • 2 лажици павлака
  • 150 гр шунка
  • 100 гр сусам
  • бибер и сол

Подготовка:

  1. Во сад ја ставаме урдата со киселата павлака и матиме со миксер, при тоа додавајќи ја шунката од Пекабеско која ситно ќе ја исечеме заедно со сусамот и сол и бибер.
  2. Може да додадете и зачини по избор.
  3. Правиме топчиња и послужуваме.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

 

 

singlepost_text