Експресен доручек од шолја: Уште вакво јајце не сте пробале! (ВИДЕО)

Експресен доручек од шолја: Уште вакво јајце не сте пробале! (ВИДЕО)

Само неколку состојки ви се доволни за во целост да уживате во почетокот на новиот ден…

Состојки:

  • 1 исечкан домат (може и од конзерва)
  • 1 лажичка сечкан лук
  • 1 јајце
  • свеж босилек
  • пармезан
  • малку сува пиперка

Начин на подготовка:

  1. Во шолја ставете исечкан домат, додајте лажичка сечкан лук, посолете и измешајте. Додајте едно јајце и ставете во микробранова печка на три минути.
  2. Кога јајцето ќе биде готово, извадете го од микробранова, посипете го со сува пиперка, свеж босилек и пармезан.
  3. Послужете со крцкав тост леб и уживајте…

За детална подготовка погледнете го видеото:

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула