ВИДЕО: Во овој бар може да влезете само ако сте пијани

ВИДЕО: Во овој бар може да влезете само ако сте пијани

Во Амстердам е отворен првиот „бар за мамурлак“. Овој бар ќе работи од петок до недела, а за да влезете потребно е да пројдете на алко тест.

На влезот на иновативниот ланч бар ќе ве дочекаат „инспектор“ кој со алко тест ќе проверат дали имате алкохол во крвта, а ако влезете ве чека се она што е потребно за добар одмор препивањето, како што се витамини, игри, телевизија во кревет, свеж воздух.

-Добар душек, добра храна, забава и многу витамини е се што ви треба за добар одмор од пиењето, вели Џоп Вербунт, еден од мозоците на овој проект.

Мора да се напомене дека во овој бар не се точи алкохол.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Преземено од Прес24

singlepost_text