Ретвитни оброк – Еве како и вие да бидете хумани и да помогнете

Ретвитни оброк – Еве како и вие да бидете хумани и да помогнете

Иницијативата „Ретвитни оброк“ веќе неколку години се самоорганизира преку социјалните медиуми и им помага на бездомните лица во Македонија.

Доколку сакате да се приклучите на оваа хумана иницијатива, еве како можете тоа да го сторите:

Ретвитни оброк PSC од објава на Facebook

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Анџелина Џоли блеска во својата хумана мисија

ВИДЕО: Анџелина Џоли во посета на бегалски камп во Јордан

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

 

 

singlepost_text