Овој посен десерт е како излезен од рајот: Бомбици со најубав фил

Овој посен десерт е како излезен од рајот: Бомбици со најубав фил

Направете мали и богати бомбици кои се топат во устата. Нивниот фил од суво овошје ги прави посебни.

Состојки:

  • 200 гр суво овошје
  • 100 гр бисквити
  • 100 гр чоколадо

Подготовка:

  1. Овошјето се става во блендер и се мели, се мелат и бисквитите, па се става растопеното чоколадо.
  2. Направете топчиња и премачкајте ги со чоколадо.

Повеќе на Готви.мк:

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

 

singlepost_text