Ова е омилената тестенина на Тони Сопрано

Ова е омилената тестенина на Тони Сопрано

Сите мафијаши од филмовите сакаат тестенини, а токму Тони Сопрано ја обожава оваа.

Тестенини со сол, бибер, морков, брокула и ќељ. Сирење како врв на уживањето и оброкот е подготвен.

 

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text