Лимони за 33 денари – Еве каде е оваа неверојатна цена

Лимони за 33 денари – Еве каде е оваа неверојатна цена

Килограм свежи лимони по цена од 33 денари. Оваа неверојатно ниска цена е достапна само денес, 09.11.2016 година и тоа во сите маркети на Тинекс ширум Македонија.

Лимонот е еден од најбогатите извори на витаминот Ц, а е богат и со други корисни витамини неопходни за правилно функционирање на човековиот организам.

Особено е важно лимонот редовно да се консумира во текот на есенскиот и зимскиот период бидејќи го зајакнува имунитетот и го зајакнува организмот во борбата против сезонските настинки и вируси.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Секогаш кога вари јајца додава лимонов сок – и вие ќе го правите тоа

ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието

Компир во сос од лимон

Како да ја исчистите микробрановата печка за 5 минути со помош на само еден лимон?

Лимонада со мед – Најдобра напивка за почеток на денот

Со лимон решете се од болките во колената (РЕЦЕПТ)

Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење?

Звучи неверојатно: Направете лимонада во рерна

singlepost_text