ФОТО: Фичо открива неодолив рецепт за баничка со спанаќ и сирење

ФОТО: Фичо открива неодолив рецепт за баничка со спанаќ и сирење

Шеф Филип Поповски редовно објавува вкусни и неодоливи рецепти на својата веб страна. Овој пат, тој на Facebook објави рецепт за интересна и многу вкусн баничка со јајца, сирење и спанаќ.

Правите смеса со спанаќ, јајце и сирење + сол. Три кори ги редите една врз друга, а меѓу нив попрскувате со квасец и вода, филувате, ролате, и одозгора мачкате со јајце и наросувате со сусам и воала, го открива Фичо рецептот.

Аха, да и печете на 200 степени, едно 20 минути, додава тој.

Погледнете колку вкусно изгледа:

Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула