Деликатес е мал збор: Направете тава од соништата

Деликатес е мал збор: Направете тава од соништата

Нема да вкусите ништо поубаво од овој деликатес. Ви требаат само неколку состојки а подготовката е прикажана во видеото.

Состојки:

 • компири
 • доматно пире
 • сол
 • цимет
 • бибер
 • црвен пипер
 • колбаси
 • маслиново масло
 • кромид
 • грав
 • јајце

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Пијани печурки

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Динстано телешко со печурки

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брзо и посно: Печурки со сусам

Мусака со печурки

Печурки во бел сос