Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници

Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници

Овие намирници го чистат телото од никотин. Евтини се, ги има во исте маркети и се вкусни.ЗЕЛЕН ЧАЈ

Со пушењето телото губи течности во организмот и доаѓа во состојба на дехидрација. Зелениот чај помага телото да се исчисти.

КИВИ И ЛИМОН

Кивите и лимонот помагаат телото да се избори со никотинот. Со пушењтето се исфрлаат витамините А, Ц и Е неопходни за имунитет, а со овио овошки се враќаат во телото.

МОРКОВ

Никотинот ја уништува и кожата, па затоа јадете моркови и тоа свежи.

Повеќе на Готви.мк.

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text