Сите знаеме дека мајките не тераат да јадеме но… – приказна која го шокираше светот

Сите знаеме дека мајките не тераат да јадеме но… – приказна која го шокираше светот

Деби Ризон ја обвинува мајка си за својата прекумерна дебелина. Оваа девојка од Велика Британија вели дека има 300 килограми поради мајка си која ја убедувала да јаде за да не биде анорексична.Кога достигнала тежина од неверојатни 300 килограми, веќе не можела да оди ни сама до тоалет. Сепак, нејзината мака и велела дека и вака изгледа нормално и не и треба диета.

Од страв нејзината ќерка прекумерно да не слабее, мајката и дозволила да јаде се и сешто, кога и како сака.

Против опсесијата на мајката на Деби, ништо не можел ни таткото.

Деби за среќа била во болница и ослабела 200 килограми.

Нејзината мајка немала иста среќа и починала од прекумерна тежина.

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека