Пита од шпагети: Звучи малку необично, но нејзиниот вкус е НЕОДОЛИВ!

Пита од шпагети: Звучи малку необично, но нејзиниот вкус е НЕОДОЛИВ!

Доколку сте љубител на необични идеи за јадења, оваа пита од шпагети е нешто што едноставно морате да го пробате!

Состојки:

 • 110 гр многу тенки шпагети
 • 2 лажици путер
 • 2 чешниња лук
 • 1 јајце
 • 1 лажица презла
 • 1 шолја пармезан
 • 2 лажици маслиново масло
 • 1/2 главица кромид
 • 220 гр мелено телешко месо
 • 425 гр доматен сос
 • 3 лажици доматно пире
 • 1 лажица свеж сецкан босилек
 • 1 шолја рикота
 • 1 јајце
 • 1 лажица суво оригано,
 • 1 шолја рендана моцарела

Начинот на подготовка на ова необично јадење погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text