Печени јаболка по таен рецепт

Печени јаболка по таен рецепт

Направете вкусни печени јаболка од кои ќе посакате репете.

Состојки:

  • 6 големи јаболка
  • 1 цимет
  • 1 пудинг од ванила
  • 1 шлаг крем
  • неколку бисквити

Подготовка:

  1. Подготовката е едноставна. Издлабете ги јаболките и ставете ја секоја јаболка во фолија. Наросете цимет и ставете ги во тава со малку вода на дното.
  2. Печете еден час на 200 степени.
  3. Направете го пудингот и шлагот по упатството, па полнете ги јаболките со нив.
  4. Наросете мелени бисквити одозгора.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко