Нема печење, месење и мачење: Ова е сон на секоја домаќинка

Нема печење, месење и мачење: Ова е сон на секоја домаќинка

Секоја домаќинка сака  лесни и брзи, но многу вкусни идеи за ручек, а оваа е идеална. Нема печење, нема стоење до шпорет и нема мачење.

Состојки:

  • 200 гр кашкавал
  • 150 гр шунка
  • 200 гр сирење
  • 50 гр маргарин

Подготовка:

  1. Оваа закуска се приготвува повеќе од едноставно. Се става парче кашкавал, па се премачкува со сос кој ќе го направите од сирењето и маргаринот, па парче шунка, па фил, па кашкавал…се одека има фил.
  2. Одозгора се ставаат зачини по избор.СОВЕТ: Парчињата нека бидат дебело исечени.

Повеќе на Готви.мк:

Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт

Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава

Рози од јаболка

Десерт готов за 20 минути

Вкусни чоколадни мафини

Класични благи мафини

Солени мафини со козло сирење