Метеоролозите прогнозираат: Кога ќе падне првиот снег

Метеоролозите прогнозираат: Кога ќе падне првиот снег

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Денеска и во среда ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Се очекува да наврне поголема количина на воден талог, на места повеќе од 50л/м 2. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер.До средината на неделата ќе биде релативно топло, а потоа ќе започне да дува северен ветер, кој ќе предизвика позначително опаѓање на температурата и услови за снег на планините.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text