ВНИМАВАЈТЕ: Зафаќа минијатурен дел од кујната а е легло на бактерии

ВНИМАВАЈТЕ: Зафаќа минијатурен дел од кујната а е легло на бактерии

Иако сите се грижиме за кујната и ја чистиме, бидејќи тоа е најважното место во домот каде се подготвува храната, сепак постојат мест кои се валкани и се легло на бактерии колку и да ги чистиме и колку скапи средства и да употребуваме.Се работи за мијалникот кој треба да се чисти темелно, бидејќи дури и цел ден да не сме го користеле, тој е најнечистото место полно бактерии.

По него, следи и сунѓерчето з миење садови, каде има 75 посто од бактериите како ешерихија коли. Затоа, често менувајте го.

Во најнечистите делови спаѓаат и вратата од рерната и фрижидерот, како и корпата за отпадоци.

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?