Салеп – топол напиток за ладните ноќи полн здравје

Салеп – топол напиток за ладните ноќи полн здравје

Салепот е вкусна топла напивка која совршено оди во ладните зимски и есенски ноќи.

Салепот освен супер вкус, има и многу лековити својства, а еве дел од нив:

Салепот помага при бронхитис, ја намалува кашлицата, овозмножува подобра функција на мозокот, намалува менструални грчеви и помага за подобра работа на цревата.

Исто така, го смирува воспаленото грло и помага за варењето на храната.

Па, чаша салеп и многу цимет и спремни сте за уживање 🙂

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?