ГЕНИЈАЛНО: Овој трик ќе ви заштеди многу време (ВИДЕО)

ГЕНИЈАЛНО: Овој трик ќе ви заштеди многу време (ВИДЕО)

Една од најдосадните активности во кујната која одзема најмногу време секако е лупењето компири.

За да подготвиме јадење кое вклучува компир, треба да ги извалкаме ножевите и алатките за лупење, но она што најмногу ни смета е губењето време.

За среќа, постои генијален трик со кој ќе ги излупите компирите за неколку секунди!

Погледнете за што се работи:

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text