ФОТО: Дали ова селфи на Мерил Стрип ќе биде победничко?

ФОТО: Дали ова селфи на Мерил Стрип ќе биде победничко?

Холивудската легенда, Мерил Стрип ќе биде наградена со „Сесил Демил“ – соопштија од Здружението на странските новинари кои планираат на Стрип ова високо признание да го доделат на 8 јануари 2017 година.

Тоа е веста која кружи меѓу светските медиуми. Ние Ве потсетуваме на оваа селфи фотографија на Стрип заедно со кандидатската за претседател на САД, Хилари Клинтон. Дали оваа фотографија ќе биде победничка, ќе дознаеме во текот на утрешниот ден 🙂

Everyone does it #selfie #camera #merylstreep

A photo posted by Meryl Streep (@merylstreep) on

Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text