Нема да ви се верува кој го чисти студиото на „Брза кујна“

Нема да ви се верува кој го чисти студиото на „Брза кујна“

После секој вкусно приготвен специјалитет, некој е потребно да ја исчисти и среди кујната. Тоа се случува и во студиото на „Брза кујна“.

Погледнете на кого му паднала таа обврска – Сигурно го познавате 🙂

Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text