ВИДЕО: Кашкавал кој се топи – лазања со овој додаток е деликатес

ВИДЕО: Кашкавал кој се топи – лазања со овој додаток е деликатес

Го обожавате вкусот на сочна лазања со кашкавалот кој се топи во устата? Ви нудиме нов одличен вкус со деликатесот кој сите го обожаваат.Направете лазања со компири од која ќе ги излижете прстите.

Сите состојки и начинот на подготовка се прикажани во видеото:

 

Повеќе на Готви.мк:

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин