Месо со една овошка за највкусен неделен ручек

Месо со една овошка за највкусен неделен ручек

Ако сакате деликатес со кој неделното попладне ќе го претворите во идеално време за дружба со семејството или пријателите, ви нудиме брз ручек со пилешко по највкусен рецепт.Состојките и подготовката погледнете ги во следното видео.

 

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо