Едноставен трик со кој вашето евтино вино ќе поприми вкус на скапоцено

Едноставен трик со кој вашето евтино вино ќе поприми вкус на скапоцено

Колку пати сте посакале своите гости да ги почастите со најдоброто вино, но едноставно не можете да си го дозволите.

Ние ќе ви откриеме еден неверојатен трик со кој вашетo евтино вино ќе поприми вкус на скапоцено.

Сè што ќе ви треба е блендер и неколку моменти.

Ставете вино во блендер па блендирајте го половина минута. Ова ќе направи вашето вино да добие подобар вкус.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти:

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

singlepost_text