САМО ТРИ СОСТОЈКИ ЗА ДЕСЕРТ: „Орео капкејкс”

САМО ТРИ СОСТОЈКИ ЗА ДЕСЕРТ: „Орео капкејкс”

Ако сте во брзање или ви дојдоа ненајавени гости, со само три состојки направете десерт од соништата.

Состојки:

  • 16 парчиња орео
  • 1 слатка павлака за готвење
  • 1 крем сир

Подготовка:

  1. Кексите се ставаат во вреќа и се толчат, па се користат за подлога.
  2. Се става во калапи за мафини, а крем сирот и павлаката се матат.
  3. Се ставаат одозгора и се држат во ладилник еден час.
  4. Декорирајте по желба.

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text