Вие сте од луѓето кои јадат лед? – ова е лоша вест за вас

Вие сте од луѓето кои јадат лед? – ова е лоша вест за вас

Ако сте меѓу оние луѓе кои сакаат да грицкаат лед, откако ќе си го испијат пијалокот од чашата, имаме лоша вест за вас.Личностите кои патат о еден облик на анемија често имаат порив да јадат лед.

Ова се симптомите кои не смеете да ги игнорирате: Слабост и омалаксаност, бледоликост, лош квалитет на косата и ноктите, како и неодолива желба за одреден вид на храна.

Иако некогаш е добро да се јаде лед, особено за разладување во летниот период, сепак прекумерната потреба значи проблем, па ако го имате веднаш обратете се на лекар.

Повеќе од Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text