Со само еден трик секоја тестенина ќе ја сварите за минута!

Со само еден трик секоја тестенина ќе ја сварите за минута!

Ова е корисен трик кој ќе и помогне на секоја домаќинка, особено кога нема многу време од работните обврски.Знаеме дека тестенините се варат за 10-15 минути, но постои еден трик со кој многу побрзо и полесно ќе зготвите деликатеси од италијанската кујна.

Се што треба да направите е да ги оставите тестенините да отстојат во вода. Можете да ги оставите во тенџере и да заминете на работа, па кога ќе дојдете ќе ги варите само минута.

Лесно, зар не?

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

singlepost_text