Овој природен лек помага во спречување болести и го зајакнува организмот

Овој природен лек помага во спречување болести и го зајакнува организмот

Ако сакате да го зајакнете својот организам и да се одбраните од бактерии, вируси и потешки заболувања, оваа мешавина ќе ви помогне.

Состојки:

  • 100 гр органски мед
  • 1 лажичка куркума
  • 1 лажичка рендана кора од лимон
  • 2 лажички јаболков оцет
  • прстофат бибер

Начин на подготовка:

  1. Во сад ставете бибер, куркума и јаболков оцет, па добро измешајте. Додајте и рендана кора од лимон и мед, па повторно измешајте. 
  2. Кога сите состојки ќе станат хомогена смеса, ставете ја во фрижидер. 
  3. За превентива од канцер и зајакнување на имунитетот, земјате од оваа смеса по една лажичка секое утро. Кога ќе ја земете, потребно е да почекате целосно да се стопи во устата, па потоа да ја проголтате.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text