ОВА е најбрзиот рецепт за шпанска пита! (ВИДЕО)

ОВА е најбрзиот рецепт за шпанска пита! (ВИДЕО)

Брзо и едноставно се подготвува, а вкусот е неверојатен!

Шпанската пита има богат вкус, едноставно се подготвува, а можете да ја послужите за доручек или како предјадење.

Состојки:

 • 80 гр рендан кашкавал
 • 120 гр сечкана шунка
 • 130 гр сечкани кисели краставички
 • 120 гр брашно
 • 1 кисело млеко
 • 80 мл масло
 • 1 кесичка прашок за пециво
 • 4 јајца
 • 1 лажичка оригано
 • 1 лажичка сол
 • малку маргарин или путер

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text