Крцкав печен сендвич кој стана Интернет хит: Закуска за секој дел од денот

Крцкав печен сендвич кој стана Интернет хит: Закуска за секој дел од денот

Направете си закуска за појадок или вечера или за било кој дел од денот. Со неколку состојки до најдобриот крцкав сендвич кој го полуде светот.

Состојки:

  • 12 кришки леб
  • 8 парчиња шунка
  • 4 парчиња кашкавал
  • 9 кисели краставички
  • ¼ растопен путер
  • 1 лажица сенф

Подготовка:

  1. Лебот се реди со шунка, кашкавал и краставици.
  2. Се ставаат сендвичите во плех и во посебен сад се мешаат сенфот и путерот.
  3. Се полеваат сендвичињата, па се печат 20 минути на 180 степени.

Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер

Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“

 

 

singlepost_text