Имате темни подочници? – оваа овошка ќе ве спаси

Имате темни подочници? – оваа овошка ќе ве спаси

Ако сте имале бурна вечер со пријателите и имате проблем со станувањето и темните подочници, тогаш една евтина овошка е решението за вас. Портокалот помага темните кругови под очите да ги снема за миг.Земете еден портокал и неколку лажици од неговиот сок промешајте со три капки глицерин. Смесата ставете ја под очите и по десетина минути исплакнете.

Резултатите се веднаш видливи.

Повеќе на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

 

 

singlepost_text