Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

За доручек, за ужина, за вечера… Згодна за секаква прилика и притоа едноставна за подготовка.

Состојки:

  • 500 гр кори
  • 1-1.5 кг компири
  • 2 главици кромид
  • масло
  • сол
  • бибер
  • сув зачин

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во продолжение:

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо