ВИДЕО: Чоколадна лава во чаша – десерт од соништата

ВИДЕО: Чоколадна лава во чаша – десерт од соништата

Ако сакате нешто чоколадно, вкусно и брзо за подготовка, ви нудиме чоколадна лава која ќе ја приготвите во шолја.Состојките и начинот на подготовка се прикажани во следното видео:

Повеќе на Готви.мк:

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција