ТРИК ЗА БЛЕСКАВИ ПОДОВИ: Додајте ја оваа состојка и домот ќе блеска како никогаш досега

ТРИК ЗА БЛЕСКАВИ ПОДОВИ: Додајте ја оваа состојка и домот ќе блеска како никогаш досега

Само една состојка од вашата кујна ќе направи вашите подови да блескаат како никогаш досега!

Еве како со помош на црн чај да направите средство за бришење на подовите во куќата.

Потребни ви се 2 литри вода и 8 кесички црн чај.

Во зовриена вода ставете ги кесичките чај и оставете ги да отстојат 10 до 15 минути.

Оваа мешавина е за потемни подови, а ако вашите подови се светли, ставете помалку кесички чај, од 4 до 6.

Натопете крпа во течноста, добро исцедете ја и пребришете ги подовите. Освен што подот ќе блеска, ова средство ќе ги камуфлира и гребнатинките.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ