Што се крие во брзата храна? – ќе се шокирате кога ќе видите што јадеме

Што се крие во брзата храна? – ќе се шокирате кога ќе видите што јадеме

Иако многумина знаат дека брзата храна е штетна, сепак не се откажуваат од неа. Како што пренесува Натуралњуз, брзата храна е далеку полоша и поопасна од она што се мисли.Поради мастите и животните често заболуваат од рак, а се развииваат и полоши заболувања.

Ерик Шлосер објави книга под името “Fast Food Nation” или Нација на Брза храна, која потоа ја преточи и во филм.

Месото кое се продава во сендвичарите има многу хемикалии, за да мирисаа и личи на право месо. На пример, метил-2-перидиклетон има вкус на пуканка и слично.

Дури и сега кога некои тврдења не се во целост докажани, имаме доволно докази колку оваа храна е штетна.

Повеќе на Готви.мк:

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text