Идеално за кочан ладните ноќи: Топло чоколадо со црвено вино

Идеално за кочан ладните ноќи: Топло чоколадо со црвено вино

Уживајте и загрејте се во ладните ноемвриски ноќи со неодоливиот вкус на топло чоколадо збогатен со една магична напивка.

Состојки:

  • 60 гр темно чоколадо
  • 350 мл млеко
  • 250 мл црвено вино

Подготовка:

  1. Растопете чоколадо во млекото, па измешајте и додајте го виното.
  2. Мешајте додека не се соедини смесата.
  3. Ќе се воодушевите од вкусот.

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text