Цел ден седите во канцеларија и се дебелеете? – еве што да јадете

Цел ден седите во канцеларија и се дебелеете? – еве што да јадете

Ако вашата професија ви налага да седите на стол во канцеларија, тогаш треба да се придржувате по одредени начини на исхрана.За да ги ублажите негативните страни на седењето, постои решение.

Научниците и испитувачите препорачуваат авокадо, зрнесто овошје, ананас, ореви, куркума, маслиново масло, зелен чај, риба.

Треба да избегнувате масни и благи производи.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

singlepost_text