ПОЈАДОК КОЈ ТОПИ КИЛОГРАМИ: Јадете го ова и слабејте

ПОЈАДОК КОЈ ТОПИ КИЛОГРАМИ: Јадете го ова и слабејте

Овој појадок топи килограми, вкусен е и многу здрав.

Состојки:

  • 300 мл кефир
  • 2 супени лажици овесни снегулки
  • 1 лажица ленено семе
  • 1 кафена лажица какао
  • 5-7 суви сливи

Подготовка:

  1. Се подготвува од вечерта, за наредниот ден. Полијте ги сувите сливи со 100 милилитри вода.
  2. Во друг сад ставете ги сите состојки, па 10 минути додадете ги и набрекнатите сливи и се измешајте во блендер.
  3. Наутро извадете ја смесата од ладилник и уживајте во вкусот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

 

singlepost_text