СТРОГО ЗАБРАНЕТО: Овие нешта не смеат да бидат ни близу микро печката

СТРОГО ЗАБРАНЕТО: Овие нешта не смеат да бидат ни близу микро печката

Ако сакате здрав живот, постојат нешта што никако не треба да ги оставате во и до микро печката.Никако не се обидувајте да направите јајца во микро, резултатот ќе биде катастрофа. Влагата која се создава внатре при работењето на микрото, ќе создаде хаос. Може да дојде и до експлозија.

Исто така не смее да ви падне напамет и да подгревате масло. Маслото од влагата ќе прска и ќе настане хаос, но исто така печката може да пукне и да се запали.

Не се става ниту метален сад, ни алуминиумска фолија.

Не треба да се пали микро печката ни ако е празна.

Повеќе вести на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша