165 килограми – Еве го најголемиот бургер во светот (ВИДЕО)

165 килограми – Еве го најголемиот бургер во светот (ВИДЕО)

Срушен е Гинисовиот рекор во правење на најголемиот бургер во светот. Новиот најголем бургер тежи наверојатни 165 килограми.

Погледнете како изгледа и како беше приготвен:

Прочитај рецепти на Gotvi.mk:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

singlepost_text