Испекла цела главица лук: Со крајниот резултат ги воодушеви сите! (ВИДЕО)

Испекла цела главица лук: Со крајниот резултат ги воодушеви сите! (ВИДЕО)

На едноставен начин лукот можете да го претворите во вкусен намаз идеален за препечен леб.

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 200 степени, земете главица лук и отсечете го врвот. Ставете ја на алуминумска фолија и прелијте со маслиново масло.
  2. Замотајте ја фолијата и печете 40 минути во претходно загреана рерна.
  3. Жешкиот лук извадете го од печка и мачкајте со нож на препечен леб.
  4. Ќе добиете пикантен намаз без многу вложен труд.

Повеќе вести на Готви.мк

Вкусен појадок

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text