ВИДЕО: Не сте се сетиле вака да испечете компири

ВИДЕО: Не сте се сетиле вака да испечете компири

Печен, варен, пржен, во салати и супи…компирот е вкусен како и да го приготвиме и дефинитивно е храна за сите генерации.Во следното видео погледнете еден необичен, но многу вкусен начин за печени компири.

Повеќе рецепти на Готви.Мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text