Ставил јајца во калап за мафини: Генијален трик кој ќе ви користи! (ВИДЕО)

Ставил јајца во калап за мафини: Генијален трик кој ќе ви користи! (ВИДЕО)

Ако досега не сте ја совладале техниката на поширање јајца, готвачот Џастин Чепл ќе ви покаже корисен трик како да го направите тоа без грешка. Тајната е многу едноставна – користете калап за мафини!

Сè што треба е да ставите малку вода во калапот, а потоа скршете по едно јајце во секоја дупка. Оставете да се печат 8 до 10 минути на 350 степени.

Крајниот резултат ќе ве изненади!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула